Почетна Вера Католичка црква Вицепремиерот Анѓушев на миса во Катредралната црква за Божик
Вицепремиерот Анѓушев на миса во Катредралната црква за Божик

Вицепремиерот Анѓушев на миса во Катредралната црква за Божик

201
0

Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев, ќе присуствува на Светата литургија по повод Божиќ во Католичката црква „Пресвето Срце Исусово“ во Скопје.

Литургијата ќе се одржи вечерва во 21.00 часот во пресрет на  празникот раѓањето Христово – Божиќ.

Инаку, хритијанските цркви кои го прифатиле сметањето на времето според Грегоријанскиот календар, го слават Божиќ на 25-ти декември.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *