Почетна Вести Утре е неработен ден
Утре е неработен ден

Утре е неработен ден

366
0

Католичката црква утре го празнува денот на Сите Светци. Овој празник е еден од големите празници на Католичката црква, што со големи црковни церемонии се одбележува и во Македонија.

zname mkdМинистерството за труд и социјална политика, соопшти дека според календарот за неработни денови, празникот на сите светци, 1 ноември (вторник), е неработен ден за граѓаните од католичка вероисповед во Република Македонија.

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *