Почетна Вера Успение на Пресвета Богородица во манастирот во Јанковец

Успение на Пресвета Богородица во манастирот во Јанковец

1.13K
0

Во пресрет на празникот, во манастирот Успение на Пресвета Богородица во Јанковец, Ресен, најстојателот на манастирот јеромонах Спиридон, во сослужение на свештеници отслужи сеноќно бдение со чин на оплакување на Мајката Божја.

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *