Почетна Вера Уште еден свештеник доби Повардарската епархија
DSC_0089
DSC_0091
DSC_0102
DSC_0105
DSC_0110
DSC_0112
DSC_0113
DSC_0116
DSC_0120
DSC_0125
DSC_0127
DSC_0133
DSC_0137
DSC_0140
DSC_0142
DSC_0145

Уште еден свештеник доби Повардарската епархија

584
0

Ѓаконот Јовчо Крастовски од село Раброво е новиот свештеник на Повардарската епархија.

Неговото ракополагање го исвршил надлежнниот митрополит г. Агатангел во неделата на 7 мај 2017 година.

Отец Крстанвски ќе биде дел од кавадаречкото намесништво. Неговото назначување во чин свештеник, во сослужение на повеќе свештенослужители од кавадаречкото намесништво, Владиката Агатангел го извршил за време на  Света Божествена Литургија во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Демир Капија.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *