Почетна Вести Ученици по богословија „средиле“ крадци
Ученици по богословија „средиле“ крадци

Ученици по богословија „средиле“ крадци

270
0

Двајца ученици по Богословија во Сремски Карловац ги собрале сите симпатии откако се спротивставиле и ги совладале крадците кои упаднале во Богословијата, јавуваат српските медиуми.

Две помлади момчиња влегле во канцеларијата на економот (благајникот) на Богословијата, го врзале за столица со селотејп и со закана од пластичен пиштол му барале да им ги даде сите пари. Галамата која доаѓала од канцеларијата ја слушнале двајцата ученици, кои влегле во внатре и ги совладале крадците.

-Учениците потао повикаа полиција која ги приведе напаѓачите, изјавиле од Богословијата во Сремски Карловац. Благајникот со брза помош бил пренесен во болница.

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *