Почетна Вести Свет Трамп и Меланија ги воодушевија децата: еве како го славеа Велигден во Белата Куќа

Трамп и Меланија ги воодушевија децата: еве како го славеа Велигден во Белата Куќа

57
0

„Подгответе се. Подготвени“, им рекол американскиот претседател Доналд Трамп на децата собрани на тревникот пред Белата куќа и дувнале со Меланија заедно во свирката за да го означат стартот на традиционалиот натпревар со велигденски јајца.

„Ова е посебна година. На нашата земја и оди сјајно. Погледнете ја економијата, погледнете што се случува. Ништо никогаш не е лесно, но никогаш сме немале економија како што имаме сега. И ќе ја направиме поголема и подобра и посилна“, рекол Трамп.

Трамп исто така и се заблагодарил на својата сопруга бидејќи како што рекол направила „неверојатна работа“ за велигденскиот празник.

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *