Почетна Вести Христијанство Теута Арифи му честиташе Велигден на владиката Јосиф
Теута Арифи му честиташе Велигден на владиката Јосиф

Теута Арифи му честиташе Велигден на владиката Јосиф

145
0

Градоначалничката на општина Тетово, Теута Арифи му ги честитала велигденските празници на владиката Тетовско-Гостиварски г. Јосиф.

Прес службата на Тетовско-гостиварската епархија соопшти за средба на надлежниот архиереј со првиот човек на општината, но нема детали за што е разговарано.

-Почитуваната градоначалничка во оваа прилика на митрополитот му ги честита Велигденските и останатите празници кои престојат, стои во информацијата од епархијата.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *