Почетна Вести Европа Терористички напад во црква – има мртви
Терористички напад во црква – има мртви

Терористички напад во црква – има мртви

231
0

Во црква во чеченскиот главен град Грозни вчера влегле терористи, по што се слушнале пукотници. Според тамошните медиуми има мртви и повредени.

Терористите се обиделе да ги заробат верниците. Се  наведува и дека има повредено полицаец, а еден верник е ранет.

Четири екстремисти се обиделе да земат заложници  во црквата „Св. Архангел Михаил“ во Грозни, но по акција на специјалните сили терористите се убиени, соопшти претседателот на Чеченија Рамзан Кадиров.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *