Почетна Вести Терминатор се врати и се сретна со Папата
Терминатор се врати и се сретна со Папата

Терминатор се врати и се сретна со Папата

77
0

Можеби една од највозбудливите средби на папата Франциск на почетокот на оваа година е онаа со неуништливиот машина-човек, во средата на 25 јануари во Ватикан.

Папата и Терминатор разговарале за иницијативата за климатските промени во светот, која изминатиот период ја промовира познатиот глумец.

arnold-schwarzenegger-pope-tmz-3
Инаку, на легендарниот Арнолд Шварценегер, кој со години ја толкуваше улогата на „Терминатор“ не му е прва средба со еден папа.

Тој во минатото се сретнал и разговарал и со папата Јован Павле Втори.

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *