Почетна Вести Регион Свештеник од СПЦ, претседателски кандидат во Црна Гора
Свештеник од СПЦ, претседателски кандидат во Црна Гора

Свештеник од СПЦ, претседателски кандидат во Црна Гора

189
1

Свештеникот од Српската православна црква, Жељко Ројевиќ е претседателски кандидат за изборите во Црна Гора.

Ројевиќ е кандидиран од партијата Српска коалиција.

За да ги избегнат несогласувањата во партијата околу именувањето партиски член, решиле да го кандидираат свештеникот, како непартиска личност, кој ужива углед и како што велат и гарантира победа на опозицијата.

Од партијата очекуваат сите просрпско настроени Црногорци, без оиглед на партиската припадност да гласаат за свештеникот, кој нема опашки зад себе и ја врши најреспектибилната професија.

Коментар(1)

  1. Прво, немојте да правите од глушец, слон … на свештеникот му беше понудено да биде кандидат за претседател, но тој одби … прочитајте на српските и црногорските црковни гласила …

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *