Почетна Вести Свечена академија на ИВЗ за новата Хиџретска година
Свечена академија на ИВЗ за новата Хиџретска година

Свечена академија на ИВЗ за новата Хиџретска година

104
0

Исламската верска заедница в петок организира свечена Академија во чест на Новата Хицретска Година (1439).

Свечената Академија е со почеток од 19 часот во салата на Македонската Опера и балет. Ќе настапат меѓународни изведувачи и хор.

На оваа манифестација ќе биде доделена и златната награда “Муфтија Веби Дибра” како и дипломите на дипломираните студенти.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *