Почетна Вести Српскиот Муфтија го честиташе Божик
Српскиот Муфтија го честиташе Божик

Српскиот Муфтија го честиташе Божик

715
0

Српскиот Муфтија, Мухамед Јусуфспахиќ им го честиташе Божиќ на српските граѓани од православна вероисповест, како и на Патријархот Иринеј и Владиците на СПЦ.

Јусуфспахиќ во честитката што ја испратил до спрпскиот Патријарх, напишал дека посакува Божик во Србија да биде одбележан во радост, мир и благосостојба.

Следејќи ги божјите избраници, Аврам-Ибрахам, Мојсеј-Муса, Исус-Иса и Мухамед да го исповедаме богољубието, да покажеме љубов кон ближниот, да ја сведочиме правдата и вистината, да покажуваме на правиот пат и доброто, да одвраќаме од злото.

Го молам возвишениот Создател Вам да ви дарува здравје, среќа и секое добро. Во тоа име срдечно ве поздравувам, напишал Муфтија од Белград во честитката.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *