Почетна Вести Ислам Спасовски : Барањата на ИВЗ се сериозна уцена за секуларното општество

Спасовски : Барањата на ИВЗ се сериозна уцена за секуларното општество

115
0

Писмото на Исламската верска заедница (ИВЗ) е уцена. Владата е подготвена на дијалог, но не прифаќаат уцени, изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

– Во случајов се работи за едно писимо на ИВЗ кое е сериозна уцена. Повикувам на сериозен пристап. Оваа Влада на чело со Зоран Заев покажа дека има сериознен капацитет за дијалог и разговор, во тој дух да разговараме со секого, но никако нема да дозволиме уцени од било кого – изјави Спасовски.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *