Почетна Вести Сопругата на Ердоган исмејана на социјалните мрежи
Сопругата на Ердоган исмејана на социјалните мрежи

Сопругата на Ердоган исмејана на социјалните мрежи

271
0

Сопругата на турскиот претседател Реџеп Ердоган, (Емине Ердоган) стана предмет на потсмев на социјалните мрежи, откако во средата изјавила дека харемите што постоеле за време на Отоманската империја биле “училиште за животот”.

-Харемот бил школа за членовите на османлиската династија и училиште кое ги подготвувало жените за животот, изјавила  Емине Ердоган на Меѓународниот ден на жената во Анкара.

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *