Почетна Вести Регион Со кукасти крстови на телото скокаше по светиот крст
Со кукасти крстови на телото скокаше по светиот крст

Со кукасти крстови на телото скокаше по светиот крст

492
0

Фотографија од еден младо момче од Црна Гора го обиколи регионот од денешните прослави на водици во Балканот. Момчето како што објавува „Телеграф.рс“ е од Подгорица, а вниманието го сврте поради тетоважата на неговите гради.

На нејзе јасно се гледаат кукасти крстови во неколку варијати. Покрај едена голема свастика, се наоѓаат и уште четири помали кукасти крстови.

Во непосредна близина е и митрополитот на СПЦ, Амфилохије кој го извршил водосветот.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *