Почетна Политичка теологија Смаиловиќ: Се рушат верските бариери во нашето општество, но не доволно брзо

Смаиловиќ: Се рушат верските бариери во нашето општество, но не доволно брзо

185
0

Мерсиха Смаиловиќ, граѓански активист беше гостин во емисијата Детектор, посветена на религијата и верските слободи  во Маакедонија.

Смаиловиќ смета дека македонското општество напредува, но не доволно кога станува збор за рушење на верските бариери.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *