Почетна Репортажа Видео Слушнете ја новата Божикна песна „Христос се роди денес“

Слушнете ја новата Божикна песна „Христос се роди денес“

1.08K
0

Денеска пред соборниот храм „Св.Климент Охридски“ беше промовирана и најново возобновената божикна песна „Христос се роди денес” во интерпретација на Вера Милошевска – Љубојна и традицискиот оддел при ДМБУЦ „Илија Николовски – Луј“.

Веќе неколку години наназад стана традиција возобновувањето на старите црковни песни кои се подзаборавени од народот.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *