Почетна Вести Христијанство Силјановска в манастир: Мирот ми даде сила да ја водам битката за Македонија
siljanovska 1
siljanovska 2
siljanovska 3

Силјановска в манастир: Мирот ми даде сила да ја водам битката за Македонија

482
0

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата, Гордана Силјановска Давкова, била во посета на манастирот Свети Ѓорѓија во Рајица, па сподели фотографии на Фејсбук.

– Во сестринството во манастирот Свети Ѓорѓија во питорескната Рајчица поминав прекрасни моменти и научив многу за повеќе теми меѓу кои и за изработката на “Митрите” што се изработуваат за високи црковни претставници. Мирот и енергијата кои што може да се доживеат во Рајчица ми дадоа дополнителна сила да ја продолжам битката за праведна Македонија, напиша таа.

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *