Почетна Вести Се помолил во црква, па ја ограбил
Се помолил во црква, па ја ограбил

Се помолил во црква, па ја ограбил

41
0

Полицијата во Врање, привеле маж, за кој се сомневаат дека украл пари од црква света Троица од истото место.

Непосредо после кражбата на црквата 27- годишниот маж е уапсен зошто од кутијата за доброволен прилог украк 16. ооо динари и потоа побегнал.

Со брза и ефикасна акција најден е осомничениот со парите во него.

Против него е поднесена пријава во основниот суд во Врање.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *