Почетна Вести Ранци и училишен пробор за учениците од тетовско
tet 1
tet 2
tet 3
tet 4

Ранци и училишен пробор за учениците од тетовско

330
0

Тетовско-гостиварската епархија продолжува со хуманитарни активности.

На 15 септември 2017 година, ученици од училишта во тетовско заедно со вероучителот ѓаконот Илија Деспотовски биле во посета на Тетовско-гостиварската епархија и разговарале со Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф.

Во седиштето на Тетовско-гостиварската епархија, тие на подарок добиле ранци и училишен прибор.

Митрополитот г. Јосиф им посакал успешна и благословена учебна година.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *