Почетна Вести Рабин избоден во Стразбур, го нападнал џихадист
Рабин избоден во Стразбур, го нападнал џихадист

Рабин избоден во Стразбур, го нападнал џихадист

45
0

Муслиман денеска со нож нападна Евреин во францускиот град Стразбур, јавуваат локалните медиуми, додавајќи дека повредениот не е во животна опасност.

strazbur 1Жртвата наводно била рабин и била избодена од маж кој во моментот на нападот извикувал „Алаху акбар“ (Господ е голем).

Полицијата го фатила напаѓачот, а како што јавуваат француските медиуми, лицето имало историја на психички проблеми.

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *