Почетна Вести Регион Протести пред патријаршијата во Белград
Протести пред патријаршијата во Белград

Протести пред патријаршијата во Белград

250
0

Ќе биде ли драматичен денешниот избор на нов српски патријарх во Белград? Во средата вечерта неколку приврзаници на владиците Григориј и Јоаникиј се собрале пред патријаршијата во Белград со транспаренти за нивна поддршка.

Дел од медиумите блиски до власта во Србија, тврдат дека нивното присуство во форма на протест е со цел да извршеле притисок пред денешниот избор на нов патријарх.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *