Почетна Вера Прочка во Велес
Veles 1
Veles 2
Veles 3
Veles 4
Veles 5
Veles 6
Veles 7
Veles 8
Veles 9
Veles 10
Veles 11
Veles 12
Veles 13
Veles 14
Veles 15
Veles 16
Veles 17
Veles 18
Veles 19
Veles 20
Veles 21

Прочка во Велес

262
0

Во неделата на простувањето, на денот Прочка, Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на голем број свештеници од епархијата отслужи Света Божествена Литургија во храмот „Успение на Пресвета Богородица“ во Велес.

На Литургијата присуствуваа голем број верници од Велес, кои молитвено побараа прошка од Бога.

ГАЛЕРИЈА:

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *