Почетна Празници Пренос на моштите на Светиот свештеномаченик Игнатиј

Пренос на моштите на Светиот свештеномаченик Игнатиј

74
0

Главното празнување на Св. Игнатиј е на 20 декември. На овој датум се празнува преносот на неговите мошти од Рим, каде што маченички пострада, во Антиохија, во којашто порано беше архиереј.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *