Почетна Вести Свет Православните Христијани во родниот град на Христос се подготвуваат за Божиќ – илјадници верници во црквите го чекаат радосниот ден

Православните Христијани во родниот град на Христос се подготвуваат за Божиќ – илјадници верници во црквите го чекаат радосниот ден

223
0

Православните христијани во Витлеем, библискиот град на Западниот брег во кој се родил Христос, се подготвуваат за денешниот радосен ден.

“И покрај ограничувањата во Израел, Витлеем се подготвува да го слави Божиќ со радост и среќа”, изјави портпаролот на министерството за туризам Џерјес Кумсијех за агенцијата Анадолија.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *