Почетна Вести Христијанство Пожар во Лешочкиот манастир
Пожар во Лешочкиот манастир

Пожар во Лешочкиот манастир

656
0

Пожар изби во просторија во Лешочкиот манастирски комплекс.

Во СВР Тетово ноќеска во 02.50 часот е пријавено дека настанал пожар во просторија од Манастирскиот комплекс во с.Лешок, тетовско, при што е опожарен ситен инвентар.

Пожарот е изгаснат од Противпожарната единица од Тетово, а увид е извршен.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *