Почетна Вести Свет Повредени Палестинци, но и полицајци во судирот во Ерусалим
Повредени Палестинци, но и полицајци во судирот во Ерусалим

Повредени Палестинци, но и полицајци во судирот во Ерусалим

220
0

Судир меѓу полицијата и муслимански верници имаше денеска во Ерусалим, при што има над 14 повредени Палестинци кои се однесени во болница.

Повредени се четворица полицајци.

Израелската полиција испукала шок-бомби за да ги растера Палестинците за време на судир на Ридот на храмот во Ерусалим, каде што се собрале десетици илјади муслимански верници за Курбан Бајрам.

Палестинците извикувале: „Ќе те откупиме со душите и крвта своја, Акса“.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *