Почетна Вести Регион Поплавен српскиот манастир на Света Гора
hilandar 4
hilandar 2
hilandar 5
hilandar 3

Поплавен српскиот манастир на Света Гора

289
0

Дожд и поплави погодија бројни летувалишта во Грција, но не го заобиклоија ниту српскиот манастир Света Гора.

Силниот дожд ги уништи влезовите до Хиландар кој сега е опколен со вода.

На фотографиите кој ги направил јеромонахот Доситеј Хиландарац се гледа како вода паѓа врз ѕидините на манастирот.

Поплавени се многу бавчи, а оштетени се и делови од мостови.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *