Почетна Вести Понеделник неработен ден
Понеделник неработен ден

Понеделник неработен ден

154
0

Понеделник 28 март, вториот ден на католичниот Велигден, е неработен ден за граѓаните од католичка вероисповед во Република Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на граѓаните од католичка вероисповед им го честитаат празникот Велигден.

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *