Почетна Вести Полските ракометари со молитви пред европското првенство

Полските ракометари со молитви пред европското првенство

198
0

Полските ракометари пред почетокот на Европското првенство снимија спот во кој вршат подготовки пред стартот на првенството закажан за 15 јануари.

Она што е интерсно во тој спот е тоа што тие практикуваат религиски елементи. Држат бројаница во рацете, бакнуваат крстови, се молат и се прекрстуваат пред почетокот.

Во видеото има многу национални елемнти кои ја подигаат гордоста на полската нација.

Погледнете како се подготвуваат полските ракометари за европско.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *