Почетна Вести Ислам Поглаварот Реџепи се огласи во јавност и се повлече од Реис Ул Улема на ИВЗ
Поглаварот Реџепи се огласи во јавност и се повлече од Реис Ул Улема на ИВЗ

Поглаварот Реџепи се огласи во јавност и се повлече од Реис Ул Улема на ИВЗ

450
0

Поглаварот на ИВЗ, Сулејман Реџепи по три дена молк, се огласи во јавност со соопштение, во кое се повлекува од фукцијата и вели дека е подготвен да одговара пред Бога и пред законот, ако некој смета дека направил пропусти.

Реџепи во писмото пишува дека врз него изминативе денови се водела жестока и навредлива кампања, на која тој не реагирал, затоа што сметал дека секој имал право да го каже своето мислење и став.

Во продолжение целото соопштение.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *