Почетна Вести Поглаварот Реџепи од трибините на градскиот стадион навива за Шкендија
Поглаварот Реџепи од трибините на градскиот стадион навива за Шкендија

Поглаварот Реџепи од трибините на градскиот стадион навива за Шкендија

278
0

Поглаварот на Исламската верска заедница, Сулејман Реџепи од трибините на градскиот стадион, „Филип Втори“ во Скопје ќе го следи реванш натпреварот од последното предкфалификациско коло од Лигата на Европа меѓу Шкендија од Тетово и белгиски Гент.

stadion 2Поглаварот Реџепи на својата Фејсбук страница сподели фотографии пред почетокот на натпреварот со апели до сите Муслимани да се молат за успех на Шкендија.

-Јас не се сомневам дека Шкендија ќе биде вечерва во свој елемент. Ќе победи играта, ќе не направи горди, напиша Реџепи на Фејсбук.

/РЕЛИГИЈА.МК

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *