Почетна Вести Ислам Поглаварот на ИВЗ позитивен на корона вирус
Поглаварот на ИВЗ позитивен на корона вирус

Поглаварот на ИВЗ позитивен на корона вирус

146
0

Поглаварот на исламската верска заедница Шаќир Фетаху е позитивен на корона вирусо. Фетаху преку својата Фејсбук страна информираше дека состојбаата му е добра.

– Во моментов, сè е нормално, без никакви симптоми. Се придржувам кон прецизните медицински препораки и сум на домашно лекување.

Реисул Улема Фетаху апелира до сите граѓани да бидат внимателни и да се придржуваат кон препораките на надлежните и во истовреме го честита муслиманскиот празник Курбан Бајрам.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *