Почетна На иста страна Поглаварите на верските заедници на Велигден кај Архиепископот Стефан
Поглаварите на верските заедници на Велигден кај Архиепископот Стефан

Поглаварите на верските заедници на Велигден кај Архиепископот Стефан

161
0

Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан денеска по повод Велигденските празници ќе приреди празничен прием за поглаварите и претставниците на петте верски заедници застапени во Уставот на Република Македонија.

Приемот ќе се одржи во 14 часот во Архиепископската резиденција, а најавено е присуство и на директорот на Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи, Даријан Сотировски.

/МИА

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *