Почетна Вера Почна изградба на нова црква во Сиднеј

Почна изградба на нова црква во Сиднеј

266
0

Митрополитот г. Петар, администратор на Австралиско-новозеландската Епархија вчера ги осветил темелите на новата црква која почна со градба во Австралија.

kkkkЦрквата ќе го носи името на „Света Богородица Пречиста“ и се наоѓа во Сиднеј.

На поставувањето на камен-темелникот присуствувале верници кои се дел од маледонската дијаспора во Сиднеј.

Во продолжение видео од осветувањето на темелите на новата црква.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *