Почетна Репортажа Фото Патријархот Вартоломеј се радува на снегот во Фанар
vartolomej sneg
vartolomej sneg 1
vartolomej sneg 2
vartolomej sneg 3

Патријархот Вартоломеј се радува на снегот во Фанар

174
0

Вселенската, патријаршија утрово на својата Фејсбук страница сподели фотографии од снежниот ден во Фанар, седеиштето на Вселенската патријаршија.

На фотографиите е и Патријархот Вартоломеј, кој му се радува на снегот.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *