Почетна Вести Европа Патата Франциск: Седењето дома е шанса да се открие семејнито живот
Патата Франциск: Седењето дома е шанса да се открие семејнито живот

Патата Франциск: Седењето дома е шанса да се открие семејнито живот

191
0

Во интервју за италијанскиот весник „Ла Република“, папата ги осуди семејствата што често јадат заедно во тишина, додека родителите гледаат телевизија, а децата играат на нивните мобилни телефони.

Тие се како монаси, изолирани едни од други, додека слушањето едни со други е важно затоа што така можеме да ги разбереме потребите, напорите, желбите на другиот – додаде Франциск.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *