Почетна Вести Папата Франциск падна за време на миса (ВИДЕО)

Папата Франциск падна за време на миса (ВИДЕО)

246
0

Папата Франциско за време на својата посета на Полска доживеал мала непријатна случка, кога одејќи кон олтарот се препнал и паднал, но брзо се исправил и ја започнал мисата пред неколку илјади верници.

papa francisk padnaНа 79-годишниот поглавар на Римокатоличката црква веднаш му помогнале свештениците кои биле со него.

Ова е прва посета на папата на Полска во рамки на 31. Светски ден на младите, кој се одржува во Краков.

/МИА

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *