Почетна Вести Папата Франциск им го честита Божик на православните
Папата Франциск им го честита Божик на православните

Папата Франциск им го честита Божик на православните

121
0

Папата Франциск им честиташе на верниците од православните христијански цркви Божик по Јулијанскиот календар „во духот на братска љубов“.

papa-francisk-ssПоглаварот на Римокатоличката црква упати честитка од Апостолската палата за време на обраќање до верници на Плоштадот Св. Петар.

Папата исто така ги поздрави и сите учесници во традиционалната костимирана поворка долж централните улици на Рим по повод Богојавление.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *