Почетна Вести Европа Папата Франциск: Ако сте лицемерни не одете во црква, туку бидете атеисти
Папата Франциск: Ако сте лицемерни не одете во црква, туку бидете атеисти

Папата Франциск: Ако сте лицемерни не одете во црква, туку бидете атеисти

211
0

Папата Франциск ги искритикува лицемерите во Католичката црква, пренесоа светските агенции.

-Колку често го гледаме срамното однесување на оние луѓе кои одат во црква и се таму секојдневно, но водат живот во кој ги мразат останатите или озборуваат други луѓе, рече тој за време на аудиенцијата во Ватикан.

Подобро не одете во црква: Живејте како атеисти, апелираше папата кон оние верници кои не се искрени во верата.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *