Почетна Галерија Осветена црква во Студена Бара во Куманово
13
12
11
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

Осветена црква во Студена Бара во Куманово

175
0

На 25 мај 2016 година, на Преполовението од Светата Педесетница, кога Православната црква го слави „Св. Епифаниј Кипарски“, Митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф го осветил храмот на Пресвета Богородица во село Студена Бара – Кумановско.

По што била отслужена Светата Литургија.

ГАЛЕРИЈА:

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *