Почетна Вести Христијанство Оштетена црквата „Св. Петка“ во село Црешнево
Оштетена црквата „Св. Петка“ во село Црешнево

Оштетена црквата „Св. Петка“ во село Црешнево

139
0

Во периодот од 31 јануари до 24 февруари, во црквата „Св.Петка” во село Црешнево – општина Чашка, непознат сторител извршил оштетување на подот.

Како што информираат од СВР Велес, случајот бил пријавен вчера во полиција. Се превземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *