Почетна Вести Ограбена црква во Брњарци
Ограбена црква во Брњарци

Ограбена црква во Брњарци

166
0

1300 денари е штетата што ја направил, засега непознат сторител, кој ја обил и црквата „Св. Петар и Павле“ во село Брњарци.

Кражбата се случила во четвртокот, кога непознатиот сторител кој со употреба на погоден предмет ја обил влезната врата, влегол внатре и од ормарот каде се продаваат свеќи одзел околу 1300 денари, по што го напуштил местото на настанот.

МВР презема мерки за пронаоѓање на сторителот.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *