Почетна Вести Нова инспиративна порака на Папата: престанете да кукате
Нова инспиративна порака на Папата: престанете да кукате

Нова инспиративна порака на Папата: престанете да кукате

104
0

Папата Франциск остави порака на влезната врата од својот скромен стан во Ватикан, со текст: – НЕ КУКАЈТЕ.

На италијански јазик и букви во црвено-сина боја пишува дека „прекршителите страдаат од синдром на постојано чувство на жртва како и од недостиг од хумор и способност за решавање на проблеми“.

Фотографијата е објавена на интернет страницата Ватикан Инсајдер, а јапотврди и уредникот Андреа Торинели, новинар близок до папата Францис.

„Казната се зголемува ако прекршокот се направи во присутност на деца. За да извлечете најдобро од себе, фокусирајте се на својот потенцијал, а не на своите ограничувања“, пишува во текстот.

И, на крајот порака : – Престанете да кукате и подобрете го својот живот.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *