Почетна Вести Нова хуманитарна акција на Тетовско-гостиварската епархија
Нова хуманитарна акција на Тетовско-гостиварската епархија

Нова хуманитарна акција на Тетовско-гостиварската епархија

219
0

Тетовско-гостиварската епархија под раководство на Митрополитот г. Јосиф ги продолжува хуманитарните акции за помош на православните верници од Епархија.

Во средата на 12 април 2017 година, Митрополитот г. Јосиф и парохискиот свештеник протопрезвитер Жарко Мицкоски го посетиле семејството Ристовски од село Копанце.

Во име на Тетовско-гостиварската епархија им биле донирани финансиски средства, прехрамбени и хигиенски производи.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *