Почетна Вера Нов свештеник и нов протопрезвитер во скопската епархија
SPE_7812
SPE_7816
SPE_7822
SPE_7846
SPE_7955
SPE_7978

Нов свештеник и нов протопрезвитер во скопската епархија

568
0

Архиепсикопот Охридски и Македонски г.г Стефан во средата на денот кога Православна црква се сеќава за Вознесението на Господ Исус Христос, го ракоположил ѓаконот Горан Трајковски се удостои со свештенички позив, а свештеникот Оливер Петровски добил протопрезвитерскиот чин.

Овие настани се случиле во храмот Свето Вознесение во населбата Драчево.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *