Почетна Вера МПЦ-ОА Наум служеше во Темишвар
Наум служеше во Темишвар

Наум служеше во Темишвар

740
0

Митрополитот струмички Наум, служеше во Црквата „Вознесение Христово“ во Темишвар, Романија, која е под надлежност на СПЦ.

Литургијата за Томина недела ја служеше со со благослов на надлежниот Епископ Будимски и администратор Темишварски Лукијан.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *