Почетна Вести Свет Напаѓачот во црквата во Тексас, во 2012 година побегнал од психијатриска болница
Напаѓачот во црквата во Тексас, во 2012 година побегнал од психијатриска болница

Напаѓачот во црквата во Тексас, во 2012 година побегнал од психијатриска болница

49
0

Напаѓачот во црквата во Тексас, кој уби 26 лица, во 2012 година побегнал од психијатриска болница, пишувата медиумите, повикувајќи се на информации од полицијата.

На полициските службенци кои што го привеле Девин Кели пред пет години, им било кажано дека е „опасен за себе и за другите“. Кели бил уапсен во 2012 година на автобуска станица во центарот на Ел Пасо, откако побегнал од психијатриска болница во Ну Мексико.

Тој бил пратен на лекување, со одлука на воен суд, откако ги нападнал својата поранешна сопруга и посинокот, додека служел воек рок во американската воена авијација.

/МАКФАКС

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *