Почетна Вера МПЦ доби уште еден свештеник
МПЦ доби уште еден свештеник

МПЦ доби уште еден свештеник

1.19K
0

Sveshtenik 1
На празникот посветен на Обрезанието на Господ Исус Христос и на светиот Василиј Велики, Архиепископот г.г. Стефан отслужил света Василиева Литургија во црквата „Свети пророк Илија“ во скопската населба Аеродром, на која за свештеник беше ракоположен ѓаконот Гаврил Најдовски, а во ѓаконски чин беше ракоположен дипломираниот теолог Мартин Ѓуревски.

Sveshtenik 2
Sveshtenik 3

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *