Почетна Вера Митрополитот Јосиф служеше во Гостивар
12
11
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

Митрополитот Јосиф служеше во Гостивар

77
0

Митрополитот тетовско-гостиварски, г. Јосиф служеше за денот на Отсекување на главата на Св. Јован Крстител во Гостивар. Свечената Златоустова литургија беше во Соборниот храм „Пресвета Богородица“ – Гостивар, во сослужение на свештеници од Тетовско-гостиварската епархија.

ГАЛЕРИЈА:

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *